چطور می توانم دوست داشتنی تر شوم؟ (قسمت دوم)

۱۹ نظر

در قسمت قبل به نکات اولیه ی اینکه چطور می توانید دوست داشتنی تر شوید اشاره کردیم. اولین کلید این راه این است که خودتان را دوست بدارید. نقاط قوت خودتان را بشناسید و با کشف دوباره ی خودتان، من جدید خودتان را دریابید. با احساسات تان مهربان باشید و به تمام احساسات مثبت و منفی تان توجه کنید و آنها را بشناسید. با این شناخت می توانید به حل مسئله بپردازید. و حالا در این قسمت…

به خودتان اعتبار بدهید بجای آنکه به دنبال اعتبار دادن دیگران باشید

اگر  دیگران و بخصوص اطرافیان تان را تحت فشار قرار دهید تا به شما ارزش و اعتبار بدهند تا شما حس بهتری داشته باشید، این کار شما را به موقعیت ضعیف و بدتری می اندازد. بجای گشتن به دنبال اعتبار گرفتن از دیگران، بیاموزید تا خودتان به خودتان اعتبار دهید.

لیستی از چیزهایی که در شما ارزشمند است بنویسید. از چیزهایی که خودتان قدردان وجودشان هستید و از بودن شان لذت می برید. حداقل با یادآوری روزانه سه مورد از آنها به خودتان این تمرین را آغاز کنید.

چطور دوست داشتنی تر شوم

چطور دوست داشتنی تر شوم

پیش از آنکه با تعریف یکی از مشکلات و یا داستان شکست تان سعی در جذب اعتبار و توجه کنید، کمی به اعتبار و ارزش خودتان فکر کنید. از خودتان بپرسید چطور ارزش و اعتباری می خواهید داشته باشید. احساس تعادل و توازن بیشتری می کنید. احساس سلامت و شادابی، سپس روی آنها سرمایه گذاری کنید و به خودتان در آن زمینه ها ارزش و اعتبار بدهید.

خودتان را خیلی هم جدی نگیرید! ;)

زندگی خیلی سخت می شود اگر هر چیزی که می شود را جدی بگیرید و یا هر چیزی را خودتان بگیرید. اگر یک دوست برای تان مهم است خیلی به او سخت نگیرید. گاهی باید بیخیال بود و بگذارید تا بگذرد و یا یه موضوع با مزه از میان آن ماجرای جدی بیرون بیاورید و فضا را تلطیف کنید.

زندگی را خیلی هم جدی نگیرید

زندگی را خیلی هم جدی نگیرید

بگذارید تا تمام و کمال نباشید!

در هیچ نقطه از زندگی احساس بهترین بودن بدست نمی آید. پس دست از ایده آل گرایی بردارید و خودتان را همان طور که هستید بپذیرید. تلاش برای بهتر بودن قابل ستایش است، اما اگر این فکر برای دوست داشتنی بودن است، آن را همین الان دور بیاندازید.

بگذارید تا تمام و کمال نباشید

بگذارید تا تمام و کمال نباشید

شما مستحق دوست داشته شدن و دوست داشتنی بودن هستید و این هیچ ربطی به این که شما تا چه حد کامل هستید ندارد. در ضمن وقتی از خودتان انتظار بهترین بودن را ایجاد می کنید، این انتظار را از اطرافیان و دیگران هم خواهید داشت. دوست داشتن کسی که به شما همواره این حس را بدهد که به اندازه خوب نیستید کمی مشکل خواهد بود.

از زندگی لذت ببرید

مردم به سمت کسانی بیشتر جذب می شوند که می دانند چطور از زندگی لذت ببرند و شاد باشند. بجای آنکه ایده آل گرایی کنید، شروع کنید به لذت بردن از چیزهایی که همین الان در دست تان هست. دوست داشتنی بودن در واقع ارتباط مستقیمی با گشوده بودن دارد. با لذت بردن از چیزهای کوچک و بزرگ زندگی بجای متمرکز شدن برای بهتر کردن هر چیزی، خواهید دید که تا چه حد همه چیز تغییر می کند.

یاد بگیرید از تنهایی تان لذت ببرید

هیچ کس تضمینی در ارتباط عالی ندارد و این  مشکلی نیست. زیرا شما الزاما نیازمند رابطه نیستید تا خوشحال باشید. دوست داشتنی بودن ارتباط مستقیمی با این دارد که خودتان خوب باشید، با خودتان دوست باشید. یاد بگیرید که گاهی به تنهایی هم می شود خوش گذراند. می شود با یک کتاب و فلاسک چای به پارک رفت و از تنهایی لذت برد. اگر شما با خودتان دوست باشید، در جمع قطعا فردی محبوب و دوست داشتنی تری خواهید بود.

از تنهایی تان لذت ببرید

از تنهایی تان لذت ببرید

به زندگی لبخند بزنید، انعکاس آن را حتما خواهید دید :)

31 امتیاز، از 37 رای

کاربرانی که از این مطلب خوششان آمده در لیست زیر نشان داده شده شما هم رای دهید

تصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایل
برچسب ها: ، ، ،

نظر شما ...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • پاسخ دادن سارا:

  سپاسگزارم، عالی بود. ممنون میشم باز هم مطالبی از این دست بذارید… متشکرم

  • تصویر پروفایل
   پاسخ دادن خاتون:

   درود بر سارا خانم عزیز، حتمن عزیزم.. خوشحالم که مطلب مورد پسندتون بوده :rose:

 • پاسخ دادن مارال:

  :encourag: :rose:

 • پاسخ دادن نازنین:

  ممنون عالی بود این مطالب چیز هایی بودن که خیلی دنبالشون میگشتم ممنون

 • پاسخ دادن فاطیماه:

  خیلی مطالبتون زیباست ؛ تشكر میكنم :)

 • پاسخ دادن rabinhood:

  مطالبی که مربوط به رفتارهای ما در زندگی است بسیار جالب و جذاب است امیدوارم باز هم از این مطالب بیشتر ببینیم

 • پاسخ دادن سوگند:

  خییییلی عالی بود. :
  لطف کنیدبازهم ازاین مطالب بگذارید.
  :encourag: :encourag: :encourag:

 • پاسخ دادن قاصدک:

  سلام عالی بود عالی

 • پاسخ دادن قاصدک:

  سلام واقعا چه مطالب ارزنده ایی

 • پاسخ دادن ادرینا:

  خیلی مطالب جالبی بود ممنون عزیزم :rose: :heart:

 • پاسخ دادن azita:

  Slm ali booooodddd mamnoon :-)

 • پاسخ دادن faezeh:

  سلام ،خوبی.ممنون ازمطالبتون خیلی خوبه چون من بااین مسئله که آدم ،خودشو قبول داشته باشه برام سخت بود.ولی این مدت تمرین میکردم که باخودم کناربیام وخودم روقبول داشته باشم .حالا بااین مطلب جالب شما کم کم خودم رو اصلاح میکنم…ممنون ازمطالب خوبتون .
  باتشکر … :rose: :-) :heart: