نان شیرمال و گیسو با مغز خرمایی

۷۳ نظر

آشپزی کلا کار لذت بخش و شیرینیه. مخصوصا اگر بتونی چیزهایی درست کنی که اطرافیانت خیلی دوست داشته باشن. پختن نان هم یکی از زیر مجموعه های آشپزیه که به نظرم شیرین تر از هر چیز دیگه اس. اینکه بتونی از مواد اولیه ای مثل آرد و آب و تخم مرغ و … خمیری درست کنی و اون رو با دستای خودت ورز بدی و زحمت بکشی تا تبدیل به یک طعم به یاد موندنی و شکلی زیبا بشه واقعا لذت بخشه و این کار تقریبا تبدیل به تفریح من توی خونه شده. واقعا انگار از درست کردنش خسته نمیشم. فکر میکنم شما هم اگر یک بار امتحان کنید همینطور خواهید شد. امروز طرز تهیه نان شیرمال با مغز خرما رو میذارم که واقعا خوشمزه اس. پیشنهادم اینه برای یک بار هم که شده درست کنید و لذت ببرید.

نان خوشمزه برای صبحانه

نان خوشمزه برای صبحانه

من معمولا تاحالا عکس آشپزی های خودمو نمیذاشتم. یعنی اولا خیلی اهل عکس گرفتن موقع کار نیستم و دلیل دوم هم شاید از زیر کار در رفتن و تنبلی باشه. دیروز که داشتم برای عصرانه نان شیرمال درست میکردم، جناب همسر شروع کرد به عکس گرفتن و اینکه چرا کارای خودتو نمیذاری روی سایت. این شد که مطلب امروزم شد نان شیرمال با مغز خرما.

نان خوشمزه و سبک برای عصرانه

نان خوشمزه و سبک برای عصرانه

این دستور پخت نان رو از دستور نان شیرمال خانوم “آرزو گنجی” درست کردم، البته بماند که یه تغییرات جزیی روش دادم ولی کلیتش از روی دستور ایشون بود. کلا نظرم اینه که هرجا دستور غذاهای خانوم گنجی رو دیدید اعتماد کنید و با خیال راحت درستش کنید و مطمئن باشید نتیجه نهایی عالی میشه. منکه تاحالا هرچی از دستورهای ایشون رو درست کردم عالی و بی نقص بود.

مواد لازم برای تهیه نان شیرمال

 • پودر مایه خمیر یک و نیم قاشق سوپ خوری
 • آب ولرم 1/2 پیمانه
 • شیر ولرم 1/2 پیمانه
 • تخم مرغ 1 عدد
 • شکر 1/2 پیمانه
 • روغن 1/2 پیمانه
 • آرد حدود 400 گرم
 • نمک 1/4 قاشق چایخوری

برای مواد رو مال نان شیرمال

 • زرده تخم مرغ یک عدد
 • شیر یک قاشق سوپ خوری
 • شکر 1/2 قاشق سوپ خوری
 • زعفران ( در صورت تمایل )
 • کنجد ( در صورت تمایل)

طرز تهیه نان شیر مال به صورت گام به گام و با عکس

اول از همه اینکه تمام موادی که میخوایم استفاده کنیم باید به دمای محیط برسن. پس اگر مواد رو در یخچال نگهداری میکنید از یک ربع قبل بذارید در محیط بیرون بمونن تا سرماشون کم بشه. شیر و آب رو هم باید ولرم استفاده کنیم. وقتی گفته میشه ولرم، یعنی در حدی گرم باشه که وقتی انگشتتون رو در اون میذارید نسوزه و تنها گرم باشه. پس اگر سردن کمی گرمشون کنید و اگر داغن صبر کنید تا کمی خنک شن. زیر دستتون هم حتما یه سفره ای پهن کنید تا کل آشپزخونه آردی نشه.

پودر مایه خمیر فوری رو به همراه یک قاشق چایخوری از شکرمون شکر در نصف پیمانه آب ولرمی که داشتیم میریزیم و مخلوط میکنیم(حل نمیشه). برای اینکار ظرفی رو انتخاب کنید که نصفش خالی بمونه. چون قراره که خمیر مایه پف کنه. روش رو میپوشونیم و میذاریم تا عمل بیاد. اگر آب کمی داغ باشه و یا سرد باشه احتمال اینکه مایه خمیر عمل نیاد زیاده. اگه تازه باشه در بازه زمانی 5 تا ده دقیقه روش کف میکنه و حجمش دو برابر میشه و در واقع عمل میاد. برای اطلاعات بیشتر به مطلب خمیر مایه مراجعه کنید.

عمل آمدن پودر خمیر ترش فوری

عمل آمدن پودر خمیر ترش فوری

عمل آمدن پودر خمیر ترش

عمل آمدن پودر خمیر ترش

شیر ولرم و شکر و تخم مرغ و نمک رو با هم مخلوط میکنیم. در حدی که شکر کمی درون مایع حل شه. حدود یک دقیقه با قاشق یا همزن دستی هم میزنیم. لازم نیست که دونه های شکر کاملا از بین برن. بعد “نصفی” از روغن رو اضافه میکنیم و مخلوط میکنیم.

طرز تهیه نان شیرمال با عکس

طرز تهیه نان شیرمال با عکس

مایه خمیرمون که عمل اومد به موادمون اضافه میکنیم. در این مرحله احتیاجی به هم زدن نداره و شروع میکنیم آرد رو اضافه کردن و مرتب هم میزنیم. آرد رو باید کم کم اضافه کنیم تا آرد زیادی به خورد خمیر نره. وقتی آرد رو اونقدری اضافه کردیم که خمیر خودش رو گرفت و کمی سفت شد، اون رو به سطح صافی که آردپاشی کردیم منتقل میکنیم و شروع میکنیم به ورز دادن.

آموزش تهیه نان شیرمال در خانه

آموزش تهیه نان شیرمال در خانه

ورز دادن به این صورته که با کف دست به خمیر فشار میاریم و وقتی پهن شد دوباره جمعش میکنیم و با کف دست فشار میدیم. سعی کنید انگشتتون رو داخل خمیر نبرید چون باعث میشه خمیر آرد بیشتری رو به خودش بگیره و سفت بشه. ورز دادن این خمیر خیلی مهمه و باید به مدت ده دقیقه تا یک ربع ورز بخوره. دوستای گلی که بلد نیستن ورز بدن یا سختشونه، میتونن خمیر رو 100 تا 150 بار به سطح بکوبن( پرت کنن). البته ابتدا چند دقیقه ای با دست ورز بدید و بعد بکوبید تا خمیر با کیفیت بهتری داشته باشین.

ورز دادن خمیر نان

ورز دادن خمیر نان

هرجا خمیر به دستتون چسبید ( در حدی که تکه ای از خمیر جدا شد و به دستتون چسبید) مقداری از روغن باقیمانده رو اضافه کنید. کلا نون هایی که در اونها روغن استفاده میشه بهتره که نصفش در مواد مخلوط بشه و نصف دیگش موقع ورز دادن کم کم به خمیر اضافه بشه.

عملیات ورز دادن که تموم شد باید خمیر صاف و یکدست و خیلی سبک و نرم و لطیفی داشته باشیم. ظرفی رو که گنجایش دو تا سه برابر خمیر رو داشته باشه آرد پاشی میکنیم و خمیر رو در اون میذاریم و به مدت یک ساعت و نیم تا دو ساعت در دمای محیط به خمیر استراحت میدیم تا اصطلاحا ور بیاد و حجمش دو برابر شه.

استراحت خمیر نان و دوبرابر شدن حجم خمیر

استراحت خمیر نان و دوبرابر شدن حجم خمیر

بعد از اینکه استراحت خمیرمون تموم شد، چهار انگشتمون رو چند بار در خمیر فرو میبریم تا پف اضافیش گرفته بشه و اون رو به سطح آرد پاشی شده ای منتقل میکنیم. لازم نیست که خمیر رو دوباره ورز بدیم. تکه تکه خمیر رو جدا میکنیم و شکل هایی که میخوایم باهاش درست میکنیم. البته نان شیرمال معمولا گرد و ساده درست میشه و روش رو یه شکل هایی میدن یا مهر میزنن و رومال میمالن و میذارن تا پخته بشه.

هر شکلی که به نون میدید، چه گرد و چه با شکل بافت و گیسو ، بعد از اینکه شکل دادید باید بیست تا بیست و پنج دقیقه دوباره استراحت کنه. این استراحت دوم خیلی مهمه و نباید بیشتر از نیم ساعت بمونه چون در غیر این صورت موقع پخت ترک میخوره

بعد از استراحت دوم روش رو با مخلوط زرده تخم مرغ و شیر و شکر و زعفران رومال میزنیم و کنجد میپاشیم و میذاریم توی فر در دمای 180 درجه سانتی گراد (که از قبل گرم شده) به مدت بیست دقیقه میپزه. روش که طلایی شد از فر خارج میکنیم. این نون رو به راحتی میتونید توی کیک پز هم بپزید.

نان شیرمال با طرح گیسو

برای طرح گیسو به این شکله که خمیر رو به چهار قسمت مساوی تقسیم میکنیم و به شکل زیر در میاریم.

نان شیرمال گیسو

نان شیرمال گیسو

برای این طرح باید خمیر اول رو (از سمت راست) از روی خمیر دم و از زیر خمیر سو و از روی خمیر چهارم رد میکنیم. دوباره از سمت راست خمیر اول رو از روی دومی و زیر سومی و روی چهارمی رد میکنیم و دوباره… اینکار رو انجام میدیم تا خمیر به انتها برسه.

نان به شکل گیس

نان به شکل گیس

ابتدا و انتهاش رو هم مرتب میکنیم. میذاریم توی سینی فر بیست تا بیست و پنج دقیقه استراحت کنه و بعد رومالش رو میزنیم و میذاریم توی فر.

نان گیسو

نان گیسو

نان شیرمال با طرح گیسو

نان شیرمال با طرح گیسو

آموزش شکل دادن به نان خرمایی با طرح بافت

از اونجایی که ما به  نون های مغز دار علاقه بیشتری داریم توش خرما ریختم. البته چون خرمایی که داشتم بدون هسته بود و کمی خشک بود، کمی بهش شیره خرما هم اضافه کردم که ترکیبش عالی شد. شما میتونید هر چیزی که دوست دارید توش بریزید و یا بدون مغز درست کنید.

نان شیرمال با مغز خرما

نان شیرمال با مغز خرما

برای این شکل باف نان باید مثل شکل خمیر رو از دو طرف برش بدید. تعداد برش های دو طرف باید به یک اندازه باشه. بعد هم از بالا شروع به بافتن میکنیم. اول سمت راست و بعد سمت چپی رو روی هم میذاریم. برش ها مورب به بالا هستن. پس بافتن رو مورب به پایین میذاریم.

نان شیرمال به شکل بافت

نان شیرمال به شکل بافت

اینم شکل نهاییش. ابتدا و انتهاش که خمیر اضافی داره میبریم.

آموزش بافت نان

آموزش بافت نان

نان شیر مال به شکل بافت

نان شیر مال به شکل بافت

نان شیرمال با طرح بافت

نان شیرمال با طرح بافت

همینطوری که توی عکس هم مشخصه داخل نان پوک و نرمه. طعمشم عالیه. حتما و حتما یک بار هم که شده امتحان کنید.

نان شیر مال با مغز خرما خوشمزه و آسان

نان شیر مال با مغز خرما خوشمزه و آسان

نکات و فوت و فن تهیه نان

 • نکات رو من کاملا در متن گفتم. برای اینکه خمیر با کیفیتی داشته باشین سه مرحله مهم رو باید به خوبی رعایت کنید.

نکات ورز دادن خمیر

 • اول ورز دادن و بعد استراحت اول و استراحت دوم. ورز دادن باید با دست انجام بگیره چون گرمای دست به کیفیت خمیر کمک میکنه. بهتره کهنصف روغن رو موقع ورز دادن کم کم به خمیر اضافه کنید
 • این نان به مقدار بیشتری ورز احتیاج داره و بهتره حدود یک ربع ورز داده بشه
 • بهتره که به خمیر آرد اضافی نزنید تا سفت نشه. این خیمر لطیفه و آرد بیش از حد باعث میشه از کیفیت نان نهایی کم بشه. پس اگر کمی چسبنده بود احتیاجی به آرد نداره و تنها وقتی آرد بزنید که تکه از از خمیر ازش جدا شد و به دستتون چسبید.

نکات استراحت نان

 • استراحت اول اگر در محیط گرم و فضای آشپزخونه باشه همون یک ساعت و نیم تا دو ساعت کافیه. ولی اگر جای خنک بود کمی بیشتر زمان لازم داره.
 • استراحت دوم هم وقتیه که خمیر رو شکل دادید و در سینی فر آماده گذاشتن. باید بیست تا بیست و پنج دقیقه استراحت کنه و بعدش بهش فرم ندید و تنها رومال رو روش بمالید و بذارید توی فر
 • فر رو حتما از قبل گرم کنید و ترجیحا یک ظرف آب در فر بذارید تا محیطش کمی مرطوب بشه که به کیفیت خمیرتون کمک میکنه.
نان شیرمال با مغز خرما

نان شیرمال با مغز خرما

 

56 امتیاز، از 209 رای

کاربرانی که از این مطلب خوششان آمده در لیست زیر نشان داده شده شما هم رای دهید

تصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایل
برچسب ها: ، ، ، ، ، ، ، ، ، ،

نظر شما ...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • تصویر پروفایل
  پاسخ دادن yasi:

  اون نفر جونم كدبانو خانوم دمت جيززز :yahoo: :yahoo:

  همينجور كه داشتم مطالبو ميخوندم انگار كه داشتم دستپختتو ميخوردم :-) :-)

  فقط اون قسمتش كه از فر در اورديد خيلي بهم چسبيد :yahoo:

  قبلياش يخورده اذيت داشت B-)

  دست جناب اين نفر هم درد نكنه بابت همكاريشون :-)

  • تصویر پروفایل
   پاسخ دادن اون نفر:

   :laugh :laugh حالا باورت میشه من درست کردن نون رو بیشتر از خوردنش دوست دارم؟ با اینکه مزه این نون که شاهکار خانوم گنجیه هم حرف نداره.
   انگار یه تفریح شیرین باشه :-) :-)

 • پاسخ دادن سارول:

  سلام اون نفرعزیزم…من یه جنس ساتن خریدم نمیدونم چی بدوزم…لطفابرام عکسای شیکومجلسی بذار..مرسی..راستی من بافتنی باقلابوبلدم اگه میشه چندتااموزش بافتوکلاه وپاپوش بچگونم بذار..مرسی عززززیزم.. :heart: :-) B-)

  • تصویر پروفایل
   پاسخ دادن اون نفر:

   سلام
   لباس مجلسی که انشاالله به زودی میذاریم ولی بافتو خیلی قول نمیدم، اگه شد حتما :heart:

 • پاسخ دادن سارول:

  اون نفرجونم منظورم لباس مجلسی نبود…یادم رفت بنویسم مانتومجلسی فداتشم

 • تصویر پروفایل
  پاسخ دادن لاله:

  وای مرسی یکی از درخواستای من بود خیلی خوشم اومد.آفرین به آشپزی عالیتون .راسی پودر مایع خمیررو از کجا بگیرم :heart:

  • تصویر پروفایل
   پاسخ دادن اون نفر:

   خیلی خوشحالم که خوشت اومده لاله جان :-) از لوازم قنادی میتونی تهیه کنی، عطاری هام معمولا دارن :heart:

 • پاسخ دادن ladan:

  خیلی عالیه لذت بردم

 • تصویر پروفایل
  پاسخ دادن yasi:

  خيلي دلم ميخواد نان شيرمالو درست كنم يه كم ميترسم خوب در نياد :cry: :cry: مغز خرمايي رو مطمئنم همسر و پسرم نميپسندن ولي نان شيرمالو چرا :-)

  • تصویر پروفایل
   پاسخ دادن اون نفر:

   یه بار درست کنی ترست میریزه :-) اگر تمام نکاتو رعایت کنی و خمبر مایه ات هم تازه باشه بعیده بد بشه. ماها که خوردیم خیلی دوست داشتیم. :heart:

   • تصویر پروفایل
    پاسخ دادن yasi:

    حالا يه سوال ديگه اون نفر جوني..نميشه خميرشو اماده از نونوايي بگيريم عايا :scratch: و اينكه توي مايكروفرم ميشه پختش؟؟

    • تصویر پروفایل
     اون نفر:

     سوال اولت که کاملا منفیه. چون بافت نون ها باهم کاملا متفاوته و مطمئنا خمیر نونوایی بهت نون شیرمال نمیده :-) توی مایکرو فر هم من تاحالا امتحان نکردم، نمیدونم. ولی توی کیک پز میشه ;-)

 • تصویر پروفایل
  پاسخ دادن Hasti Jonam ( زهرا ):

  پودر مایه خمیر رو از کجا بگیرم ؟

 • پاسخ دادن azam:

  سلام.خیلی عالیبود بود طبق معمول :heart: :heart: :heart: ی سوال داشتم؟مایع خمیر رو فقط با شکر مخلوط میکنیم یا آردم بهش اضافه میکنیم آخه فقط با آرد مگه پف میکنه؟ممنون میشم اگه جواب بدی :scratch: با ماکرو فر میشه درست کنم؟؟؟؟

  • تصویر پروفایل
   پاسخ دادن اون نفر:

   سلام
   متوجه نشدم اعظم جان! مایه خمیر رو با آب ولرم هم مخلوط کنی عمل میاد، شکر یا آرد به عمل اومدنش کمک میکنه :heart: فقط نمک باعث عمل نیومدنش میشه.

 • پاسخ دادن azam:

  سلام ببخشید اشتباه نوشتم منظورم شکر بود آخه بدونه آرد مگه مایه عمل میاد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
  داخل ماکرو فر هم میشه درست کرد؟؟؟؟؟؟؟

  • تصویر پروفایل
   پاسخ دادن اون نفر:

   آهان
   آره عزیزم :-) با آب ولرم تنها هم عمل میاد. حتی اگر از مایه خمیرتون مطمئن باشین میتونید با مواد خشکتون مخلوط کنید و احتیاجی به عمل آمدن نیست :heart:

 • پاسخ دادن azam:

  خیلی ممنون از جوابت :heart: همسر من ب غذا خیلی اهمیت میده خیلی :cry: متاسفانه من زیاد غذای متنوع بلد نیستم با سایت شما تازه آشنا شدم امیدوارم بتونم با راهنمایای شما راضیش کنم انشاالله

 • پاسخ دادن ati:

  azizam toye mavad khamir naneveshti tokhmemorgh vali vaghti mavad khamiro mikhay ham bezani tokhmemorgh hast lotfan tozi bedid

 • تصویر پروفایل
  پاسخ دادن shirin:

  mesle hamishe aali

 • پاسخ دادن نوعروس:

  دوووووووووست دارم اینو بدرستم مممممنووووووووون :heart: :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:

 • پاسخ دادن fery:

  بسیار عالی و جامع بود. من هنوز درست نکردم ولی درست کردم میام نتیجش رو میگم. ولی یه سوال اونم اینکه توی فر گاز هم میشه درست کرد؟ چه جوری؟ ممنون میشم توضیح بدین.

  • تصویر پروفایل
   پاسخ دادن اون نفر:

   سلام
   بله. طبق دستور اگر پیش برید و انشاالله فر گازتون تنظیم باشه در دما و زمان گفته شده کاملا پخته میشه.
   خوشحال میشم نتیجش رو بهم بگید :-)

 • پاسخ دادن fery:

  درست کردم. خیلی خوب شد. همسرم و بچه ها هم خیلی دوست داشتن. فکر می کنم اگه شکرش رو حذف کنیم به عنوان نون باگت و یا نون همبرگر هم خوب از آب در بیاد. با تشکر و سپاس فراوان :heart:

  • تصویر پروفایل
   پاسخ دادن اون نفر:

   نوش جان
   توصیه میکنم شکر رو کامل حذف نکنید. برای بهتر عمل اومدن خمیر تقریبا یک قاشق غذاخوری شکر الزامی هست :-)

 • پاسخ دادن مهدیسا:

  سلام
  اینهمه نظر دادین
  یکی نپرسیده تخم مرغاش چند تاست
  یه بنده خدا هم که پرسیده جواب داده نشده؟
  من آلآن اومدم درست کنم نمیدونم چندتا تخم مرغ بزنم؟ :scratch: :wacko: :cry:

  • تصویر پروفایل
   پاسخ دادن اون نفر:

   حق با شماست
   سهوا در متن فراموش کردم :-)
   یک دونه تخم مرغ کافیه.
   متن هم اصلاح شد. موفق باشید.

 • پاسخ دادن مهدیسا:

  ممنون عزیزم :heart:
  خیلی خوب نکات رو گفتین
  من درست کردم در مرحله ای هستم که خمیرم رفته واسه تعطیلات،استراحت.

 • پاسخ دادن الهام:

  خوشبحالت چقدساده آشپزی میکنی من اعتمادبنفسم توآشپزی خیلی کمه :cry:

 • پاسخ دادن مهدیسا:

  سلام
  من برای بار دوم درست میکنم
  طعمشون عالیه اما نمیدونم چرا زیر نونا میسوزه
  حرارت رو 180 میذارم ،بعد بیست دقیقه زیرش قهوه ای شده.چرا؟چکار کنم اینطوری نشه :cry: :-(

  • تصویر پروفایل
   پاسخ دادن اون نفر:

   سلام
   برای اینکه این اتفاق نیفته وقتی که 15 دقیقه از پختتوت گذشت و نون تقریبا پخته شد شعله زیر رو خاموش کنید و بذارید با شعله بالا پختش کامل شه و روش هم طلایی بشه.
   البته من از اول از رو روشن میکنم و مشکلی هم پیش نمیاد… فر ها متفاوتند. شما دفعه بعد روی 170 تنظیم کنید شاید این مشکل براتون پیش نیاد :-)

 • پاسخ دادن مهدیسا:

  راستی روشم طلایی نمیشه
  گریل رو روشن میکنم واسه طلایی شدن روش؟؟؟ درسته یا با شعله پایین باید طلایی بشه؟

 • تصویر پروفایل
  پاسخ دادن پـردیـس:

  ممنووووووووووووون اصن معلومه خوشمزس :heart:

 • پاسخ دادن parvin:

  saite ali darin gam be gam tasviri :yahoo: :yahoo:

 • پاسخ دادن fateme:

  سلام من درست کردم موقع استراحت اول خمیرم حجمش تغییری نکرد اما خوشمزه شد ممنون
  :D

  • تصویر پروفایل
   پاسخ دادن اون نفر:

   سلام
   حتما خمیر مایه تون تازه نبوده. قبل از مصرف خمیر مایه بهتره امتحانش کنید که عمل میاد یا نه :-)
   نوش جان :heart:

 • پاسخ دادن fateme:

  خمیر مایم پف کرد اما خمیرپف نکرد :unsure:
  خمیر مایه تازه از کجا تهیه کنم؟

  • تصویر پروفایل
   پاسخ دادن اون نفر:

   اگه حجمش زیاد شده که سالم بوده… شاید محل استراحتش خوب نبوده و یا زود برداشتید. غیر از اینها نمیدونم مشکل چیه :-)

 • پاسخ دادن fateme:

  ممنون به هر حال طعمش عالی بووود :rose:

 • تصویر پروفایل
  پاسخ دادن sima:

  سلام
  شما برای تهیه نان شیرمال از آرد نان استفاده کردید یا آرد شیرینی؟

  • تصویر پروفایل
   پاسخ دادن اون نفر:

   من از آرد سفید بسته بندی های موجود در بازار استفاده کردم. آرد شیرینی پزیه در واقع.

 • تصویر پروفایل
  پاسخ دادن Susan:

  عالی بود ممنون عزیزم :rose: :rose:

 • پاسخ دادن sima:

  ممنونم ;)

 • پاسخ دادن تینا:

  سسسسسسسسسلام عزیزم .من یه سوال دارم .باید از ارد کیک استفاده کرد یا ارد معمولی؟؟؟؟با تشکر جیگر :rose:

 • پاسخ دادن تینا:

  جوابمو توی کامنتا پیدا کردم :D

 • پاسخ دادن saba:

  دست گلتون درد نکنه بنظر میاد با توضیحات کاملی که شما دادین سخت نباشه میرم که درستش کنم :bye:

 • پاسخ دادن saba:

  مرسی اون نفر چون درست کردم خیلی خوب شد قبلا با یه روش دیگه انجام دادم جالب نبود ولی توضیحات شما کامل بود :rose:

 • پاسخ دادن سمانه:

  من درست کردم، با مغز خرماو گردو البته یه کم هم بهش کره اضافه کردم عالی شد ، ممنون :rose: :heart:

 • پاسخ دادن هستی:

  سلام من دیروزازمغازه نان فانتزی خمیرپیراشکی گرفتم پیراشکی درستیدم حالایکمش زیاداومده میشه. راهنماییم کنیدباهاش چی میتونم درست کنم دیگه؟؟؟

 • پاسخ دادن پناهم تو تمامم تو:

  سلام خوبین 400 گرم ارد چند پیمانه میشه

 • پاسخ دادن ماندانا:

  دیگه ازاین بهتر نمی شد توضیح داد
  لطفا در مورد انواع نان بازهم مطلب بگذارید ممنون

 • پاسخ دادن رویا:

  :encourag: امیدوارم بتونم درس کنم

 • پاسخ دادن رویا:

  اون نفر جونم بالاخره به لطف شماونستم نون درست کنم خیلییییییی خوشحالم چون فک نمیکردم ازپسش بربیام ازتون ممنونم خیلییییییی(ولی بلدنیستم عکسشو بذارم)

 • پاسخ دادن شبنم:

  عالی بودمرسی

 • پاسخ دادن مریم:

  سلام خانومی:
  من درست کردم اما دوتا مشکل پیش اومد، اول اینکه رومال نونم سوخت دوم اینکه نون خشک شد با این که یه ظرف آب توی ماکروفر گذاشته بودم :-( :-( :-(
  میشه بگید اشکال کار کجا بوده؟؟؟
  مرسی :-)

 • پاسخ دادن بهاره:

  واقعا دستتون درد نکنه عزیز دیروز درست کردم بسیار عالی شده بود.سر سفره افطار کلی دعاتون کردم.بسیار کامل و با جزیات دقیق توضیح داده بودید.ممنون

 • پاسخ دادن سمیه:

  سلام واقعا دستتون درد نکنه به خاطر این آموزش بی نقصتون من درست کردم خیلی خوب شده بود من اصلا فکرشو نمیکردم که درست کردن نون انقدر راحت باشه البته باآموزش خوب شما موفق باشید

 • پاسخ دادن شیرین:

  سلام.من خارج از کشور زندگی میکنم،اینجا شیرمال به این راحتیا پیدا نمیشه.خیلی هوس کرده بودم.قدم به قدم با آموزش شما پیش رفتم و نتیجه کار عالی شد.خواستم ازتون بسیار بسیار سپاسگزاری کنم.ممنونم از دقت عمل و حوصلتون در بیان مطالب

 • پاسخ دادن آذین:

  خانم گل دستورتون واقعا عالی بود.من درست کردم ولذت بردم.دست گلتون دردنکنه
  ولی به نظرم مایه خمیرتون خیلی زیاده باکمتر از اینهم امتحان کردید؟