عوامل موثر در تعیین جنسیت قبل از بارداری (زمان مقاربت و PH واژن)

۱۴ نظر

در قسمت اول عوامل موثر در تعیین جنسیت نوزاد قبل از بارداری در مورد تغذیه و سلامت روحی مادر صحبت کردیم و به این نکته اشاره کردیم که کروموزوم های مرد هستن که تعیین کننده‌ی اصلی جنسیت نوزاد هستن و در شرایط اید‌ه‌ال تقریبا شانس پسر شدن یا دختر شدن نوزاد با هم برابر است. عوامل اجتماعی و سلامت روحی مادر، عوامل محیطی مثل تغذیه مادر، زمان مقاربت و میزان PH واژن مادر در طی مقاربت از عواملی هستن که در تعیین جنسیت نوزاد تاثیرگذار هستن. شرح کامل دو عامل عوامل اجتماعی و سلامت روحی مادر و تغذیه مادر در قسمت اول تعیین جنسیت نوزاد قبل از بارداری به طور کامل بیان شده است. در این مطلب به مباحث زمان مقاربت و PH واژن مادر در حین مقاربت میپردازم.

تعیین جنسیت نوزاد قبل از بارداری

تعیین جنسیت نوزاد قبل از بارداری

زمان مقاربت در طول چرخه ی ماهانه از مهمترین عوامل است

در صورت مقاربت در طول زمان تخمک گذاری احتمال بارداری بسیار افزایش می‌یابد. در مطلب تعیین زمان تخمک گذاری به طور کامل راجع به این موضوع توضیح داده شده. مقاربت در طول روز 12ام تا روز 14ام به عنوان زمانی که زن دارای بالاترین شانس برای بارداریه بسیار مهمه.

هماهنگی بین زمان تخمک گذاری و زمان مقاربت شانس پسردار شدن را افزایش میدهد

هر چقدر زمان مقاربت به زمان تخمک گذاری نزدیک‌تر باشه احتمال اینکه فرزند پسر بشه بیشتره زیرا در زمان تخمک گذاری دهانه ی رحم قلیایی تر و ترشحات اون رقیق تره و حرکت اسپرم های حاوی کروموزوم‌ Y را آسونتر میکنه و به دلیل اینکه اسپرم‌های حاوی کروموزوم‌ Y در کل حرکت سریع تری دارن به آسانی وارد رحم شده و لقاح صورت میگیرد و نوزاد پسر خواهد شد.

مقاربت قبل و بعد از زمان تخمک گذاری برای داشتن فرزند دختر توصیه میشود

اگر 3 یا 4 روز قبل و بعد از تخمک گذاری مقاربت صورت گیرد احتمال اینکه فرزند دختر شود وجود دارد. زیرا اسپرم های حاوی کروموزوم X عمر بیشتری نسبت به اسپرم های حاوی کروموزوم Y دارن و احتمال از بین رفتن اسپرم های حاوی کروموزوم Y بسیار زیاده و به این صورت شانس برای داشتن فرزند دختر افزایش پیدا میکنه.

 PH واژن مادر در حین مقاربت

همه ی مواردی که تا الان در رابطه با عوامل تاثیر گذار بر تعیین جنسیت نوزاد ذکر شد به طور مستقیم و غیر مستقیم با تاثیر گذاری بر PH واژن مادر در حین مقاربت بر تعیین جنسیت دخالت میکند.

اسیدی یا قلیایی بودن محیط رحم و تاثیر بر جنسیت نوزاد

اسپرم های حاوی کروموزوم های Y  ( مولد پسر ) در محیط های قلیایی حرکت بیشتر و راحت تری دارن و برعکس اسپرم های حاوی کروموزوم X  ( مولد دختر ) در محیط اسیدی. مصرف غذاهای پر سدیم و پتاسیم فضای واژن رو قلیایی میکنه که برای حرکت اسپرم های حاوی کروموزوم‌ Y بسیار مفیده و باعث میشه که فرزند پسر داشته باشین و رژیم غذایی حاوی کلسیم و منیزیم باعث اسیدی شدن محیط واژن میشه که به نفع اسپرم های حاوی کروموزوم X است و کسانی که خواهان داشتن فرزند دختر هستند. در صورت مقاربت در زمان تخمک گذاری به دلیل تغییر در PH واژن احتمال پسر دار شدن و دختر دار شدن تغییر میکنه.

راه هایی برای تغییر در PH واژن مادر

برای داشتن فرزند دختر باید محیط واژن اسیدی باشه وبرای اسیدی کردن محیط واژن شست و شو با سرکه ی سفید و آب قبل از مقاربت توصیه میشه .اگه دوست دارین که فرزند پسر داشته باشین باید محیط واژن قلیلیی باشه و برای قلیایی کردن محیط واژن شست و شو با جوش شیرین و آب قبل از مقاربت مناسبه. قابل ذکر است که برای انجام تمامی این کارها حتما با ماما یا متخصص زنان و زایمان مشورت شود.

تعیین جنسیت نوزاد قبل از بارداری

تعیین جنسیت نوزاد قبل از بارداری

روش های علمی هم برای تعیین جنسیت نوزاد وجود داره اما به نظر میرسه که شوق داشتن فرزندی سالم به مراتب بیشتر و زیباتر از دانستن جنسیت آن است.

31 امتیاز، از 31 رای

کاربرانی که از این مطلب خوششان آمده در لیست زیر نشان داده شده شما هم رای دهید

Profile PhotoProfile PhotoProfile Photo
برچسب ها: ، ، ،

* پذیرش نظر جدید در خصوص این مطلب به دلیل گذشت بیش از دو ماه از تاریخ انتشار آن غیرفعال شده است.

 • nina1182:

  جالب بود ممنون :heart:

 • hana:

  مفيد بود ممنون اگه ميشه واسه دوقلوزايي هم راهنمايي كنيد :

  • Profile Photo
   بانو:

   خواهش میکنم.در اسرع وقت

 • Tina:

  همیشه فرزند پسر میخواستم ممنون :rose:

  • Profile Photo
   بانو:

   امیدوارم که خداوند فرزندی سالم بهتون هدیه کنه

 • زهرا:

  :scratch: ;-) ممنون

 • پریسا:

  سلام…..جالب بود..ممنون…اگه میشه واسه دوقلو بودن هم مطلب بزارید…یکی پسر یکی دختر… :yahoo:

 • مینا:

  واقعا دوستانی که طالب مطلب در مورد دو قلو هستند از بزرگ کردن دو تا بچه همزمان ترسی ندارن :scratch: :scratch: :scratch: :scratch: :dislike:

  • Profile Photo
   بانو:

   نه عزیزم خیلیا علاقه مندن که بچه هاشون همزمان بزرگ شن

 • محمدیس:

  :heart:

 • سمي:

  خيلي خوب بود مرسي يعني واقعأ براي دو قلوزايي علاوه بر ivf راه ديگه اي هم هست :scratch:

  • Profile Photo
   بانو:

   IVF فقط 20 تا 40 درصد شانس دوقلو زایی رو اقزایش میده و عوامل دیگه ای هم تاثیر دارن که مهمترینش توانایی بدن و موروثی بودن این قضیه است.

 • محدثه:

  سلام مطالبتون خیلی عالیه ممنون :rose: :encourag:

 • آمنه:

  سلام مطالب خوبی بود ممنون :heart: