آموزش دوخت سرزانویی فانتزی برای شلوار

۶ نظر

طی روز و بخصوص در منزل بچه ها همواره در حال جنب و جوش هستند و این شور و هیجان و شادی آنهاست که زندگی را سرشار از امید و انرژی می کند. در این بین به دنبال جنب و جوش و شیطنت ها، لباس بچه ها هم ممکن است آسیب ببیند. بخصوص سر زانوها که روی زمین می کشند و بازی می کنند. اما شما نگران نباشید! به راحتی و با پارچه های موجود در منزل می توانید لباس های دوست داشتنی آنها را از دوباره زنده کنید تا کودک دلبندتان به بازی اش ادامه بدهد.

سر زانویی های مامان-دوز

سر زانویی های مامان-دوز

ممکن است سر زانو ساییده شده باشد و یا حتی یک حفره باز شده باشد. سر زانویی های آماده و موجود در بازار هم برای لباس های بیرون مناسب است. امروز می خواهم با پارچه های باقی مانده و سبک، درست کردن سر زانویی هایی زیبا و دوست داشتنی را برای تان آموزش بدم. با این کار می توانید تعدادی از لباس هایی که به نظر از چشمتان افتاده را نجات بدهید و به عمرشان اضافه کنید. این سر زانویی ها به راحتی درست می شوند و شما می توانید طی یکی دو ساعت تعدادی درست کنید و تا مدتی خیال تان راحت باشد.

وسایل مورد نیاز برای درست کردن سر زانویی برای شلوار

وسایل مورد نیاز

وسایل مورد نیاز

تکه های کوچکی از پارچه های ضخیم (مثل مخمل نخی راه راه)

*جنسی باشد که در مقابل بازی و فعالیت بچه ها مقاومت داشته باشد!

نیازی نیستن که دنبال خریداری چیزی باشید، همیشه لباسی کهنه برای بازیافت وجود دارد که قسمت های سالمی داشته باشد. شما می توانید با جدا کردن دو تکه ی هم شکل، بدنه ی اصلی سر زانویی را داشته باشید.

همچنین لایی چسبی لازم داریم تا بتوانیم طرح روی سر زانویی را پیاده کنیم.

روش ساختن سر زانویی برای شلوار

طرح و شکل مورد نظرتان را روی پارچه ی ضخیم طراحی کنید و برش بزنید (دوتا مثل هم) اگر پارچه ی طرحدار دوست دارید، می توانید طرحی را (مثل گل یا دایره) از داخل پارچه ی طرحدار ببرید و روی پارچه ی ضخیم به کمک لایی چسبی وصل کنید. ابتدا یک جفت طرح کپی هم را برش بزنید، هر لایی چسبی را که برای هر طرح و کپی آن برش زده اید را اتو کنید. دقت داشته باشید اتو داغ و خشک باشد. حال طرح مورد نظر (در اینجا پروانه) را روی بدنه ی اصلی جاگذاری می کنیم و دوباره اتو می زنیم تا خوب بچسبد. می توانید برای مطمئن شدن، دور طرح (پروانه) را دوخت ساده یا کوک هم بزنید.

حالا از باقی لایی چسبی برای بدنه اصلی برش می زنیم و مثل طرح، این بار سر زانویی را به روی زانوی لباس اتو می کنیم. چون کمی ضخیم تر است، مدت اتو زدن را طولانی تر می کنیم تا از چسبین آن مطمئن شویم. حالا دور طرح را دندان موشی می دوزیم و لباس آماده ی پوشیدن دوباره است.

در طرح قلبی هم روش درست کردن به همین ترتیب است، منتها ساده تر. برای سر زانویی قلبی، مرحله ی طرح رویی حذف می شود و مستقیم و به کمک لایی طرح را بر روی لباس می دوزیم.

شاد و خرسند باشید.

27 امتیاز، از 24 رای

کاربرانی که از این مطلب خوششان آمده در لیست زیر نشان داده شده شما هم رای دهید

تصویر پروفایلتصویر پروفایلتصویر پروفایل
برچسب ها: ، ، ، ،

مطالب مرتبط

شاید مطالب لیست شده زیر هم براتون جالب باشه

نظر شما ...

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

 • پاسخ دادن zahra:

  فوق العاده زیبا :heart:

 • پاسخ دادن زهرا:

  سلام از مطالب مفیدتون ممنون اگه میشه اموزش لباسای بچه بدید که ساده باشه

 • پاسخ دادن زهرا:

  سلام لطفا اموزش لباسهای بچه هم بدهید با تشکر از مطالب مفیدتون B-)

 • پاسخ دادن زهرا:

  :bye: سلام لطفا اموزش لباسهای بچه هم بدهید با تشکر از مطالب مفیدتون B-)

 • پاسخ دادن نگاتیو:

  مثل همیشه عالی